THE UNDERGROUND BIRTHDAY PARTY

5. května 2018

Dům kultury v TepléOtevření sálu pro veřejnost v 17:00 hodin.

Od 18:00 hodin hrají:


Balet Československého Rozhlasu
(alternative / Brno)

Balet Československého rozhlasu byl stvořen ku potěše ducha všech kulturychtivých stvoření.Vystoupení tohoto souboru budou vždy premierou i dernierou daného programu.Žádná odehraná věc se nebude NIKDY opakovat a pokud má kdokoliv zájem slyšet tento skvost na živo bude muset využít vždy jediného pokusu-tzv. poslech na první dobrou.

http://bandzone.cz/_85981

VIDEOKLIP


Yamabushi
(alternative-industrial / Praha)

Čtyřgenerační kapela v jejímž čele stojí etnomuzikolog a hudební skladatel Vlastislav Matoušek a hráčka na niněru Kateřina Vožická. Záda jim jistí noisové duo s jednou tváří jeptišky, elektronickými udělátky a trčícím thereminem. Písně Yamabushi vycházejí z tvorby kapel Máma Bubo, Před vaším letopočtem nebo Yamabo, letopočtem příslušícím k létům osmdesátým a devadesátým. Mezigenerační propojení jim dodává na aktuálnosti a nezměrné nevypočítatelnosti.

http://bandzone.cz/yamabushi?at=info

VIDEOKLIP


Půlnoc
(psychedelic-rock / Praha)

Půlnoc vznikla na troskách tehdy se rozešlých The Plastic People Of The Universe v roce 1988. Po pěti letech se rozpadá i Půlnoc, aby v roce 2011 jednorázově připomněla památku svého zakladatele a hudebního skladatele Mejly Hlavsy. Půlnoc dodnes koncertuje, byť zcela minimálně, jednak samotní hudebníci nechtějí, aby se neustále opakovali a jednak jsou tak vytížení ve svých "domovských" kapelách, že se jen obtížně hledá termín, aby všichni měli volno. Proto se každý koncert stává mimořádnou událostí.

http://bandzone.cz/pulnoc

VIDEOKLIP


Blahobeat
(underground / Sokolov)

Tato skupina existuje od roku 2006, nicméně jejich historie začíná koncem 80. let ve složení Martin Roh (zpěv), Miroslav Balatka (basová kytara), Oldřich Podroužek (sax), Zdeněk Povolný (bicí) a Petr Tomášek (kytara) pod názvem BEATOVÉ DRUŽSTVO SOKOLOV. Začátkem 90. let vydává skupina dvě kazetová alba a SP. Hudbu BEATOVÉHO DRUŽSTAVA SOLKOLOV lze charakterizovat jako klasický český underground, slušně zahraný a (obzvláště co se atmosféry textů týče), velmi vydařený. Koncem 90. let následoval rozpad skupiny.
V pozměněné sestavě skupina pokračuje do roku 2001 bez saxofonu pod názvem TATAR & BULHAR, kde nahrazuje zpěváka Martina Roha zpěvačka Marina Černá. V roce 2005 se dává dohromady původní zpěvák Martin Roh s některými bývalými členy skupin BDS a Blahostroj a zakládají skupinu BLAHOBEAT.
Současná sestava je Martin Roh (zpěv), František Kreysa (sax), Irena Reichlová (bicí), Jirka Konečný (kytara) a Míra Balatka (bas. kytara)

http://bandzone.cz/bds

VIDEOKLIP


RAMONES PLZEŇ
(punk – rock / Plzeň)

Ramones, který punkáč by je neznal. Králové v punkové historii, kteří nás už téměř všichni opustili a jejich songy hraje kdejaká kapela. Revival této skupiny, přímo z Plzně. Mohou se chlubit poutavou image, která je dost podobná originálu. První členové se potkali zcela náhodně na baru a zbytek kapely se připojil, když ve svých kamarádech viděli vizuálně další členy.

http://bandzone.cz/gabbagabbahey

VIDEOKLIP


Johnny Service
(alternative-indie / Plzeň)

Plzeňská melodraticky punkově laděná kapela Johnny Service známá pod tímto názvem od roku 2012. Dříve fungovala pod názvem Earwax. Teď už jedou těžce do hajzlu na plastové toaletě.

http://bandzone.cz/johnnyservice?at=news

VIDEOKLIP

Seznam účinkujících z předešlých akcí

TOPlist